Motosiklet Trafik Sigortası Fiyat Belirleyen Etkenler

Motosiklet Trafik Sigortası Fiyatlarını Belirleyen Etkenler

motosiklet-sigortasi

Motosiklet Sigortası

Motosiklet Sigortası

Motosiklet Sigortası Yapmadan Trafiğe Çıkmayın!
Motosikletin üretim senesi: Motosikletin üretildiği senenin üzerinden çok zaman geçmesi veya yeni üretilmiş olması trafik sigortası fiyatlarını etkiler.

Motosikletin markası/modeli: Aracın pahalı veya daha makul bir markanın modeli olması sigorta fiyatlarını farklılaştırır.

Motosikletin bulunduğu kent: Motosikletin trafik yoğunluğu çok olan veya az olan bir kentde bulunması fiyatları değiştirir.

Motosikletin ne amaçla kullanıldığı: Aracın hususi veya ticari amaçla kullanılıyor olması zorunlu trafik sigortasını etkileyen ölçütler arasındadır.

Ruhsat sahibinin yaşı/cinsiyeti: Ruhsat sahibinin kadın veya erken oluşu, genç veya orta yaşlı bir sürücü olması trafik sigortası fiyatlarını değiştiren özelliklerdendir.

Hasarsızlık indirimi: Hasara karışmayan motosiklet sahipleri genelde bütün sigorta şirketlerinde mevcut olan hasarsızlık indirimine sahip ollinkar.

Poliçe yenilemesi: Motosiklet Trafik sigortası bir yıllık düzenlenir. Bu süre sona erdiğinde kesinlikle yenilenmesi gerekir. Araç sahibinin trafik sigortası poliçesini zamanında yenilemesi veya yenilememesi trafik sigortası fiyatlarını etkiler.

 Trafik sigortası yaptırmak için yakalanmayı veya risk yaşamayı beklememeniz gerekir. Yani büyük masraflar yapmak halinde kalmadan sigortanızı yaptırmanız önemlidir.
En makul motosiklet trafik sigortası fiyatları için motosiklet sigorta hesaplama prosedürünü yapmanız gerekir. Bu prosedür ile sizin için İdeal motosiklet trafik sigortasına İdeal fiyatla ve basitçe sahip olursunuz. Kafanız ve bütçeniz rahat bir biçimde trafikte seyredersiniz.

 

Motoavm

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir